Josemaría Escrivá Obras
Nowości w Polsce
[Drukuj]
[Wyślij]

CD: Droga Krzyżowa Św. Josemaríi

W Polsce ukazała się wersja audio Drogi Krzyżowej autorstwa Św. Josemaríi. To wzruszające nagranie, aktualne nie tylko w czasie Wielkiego Postu. Czas trwania: ok. 100 min. Płyta jest do kupienia w internecie.

Książka Droga Krzyżowa składa się z krótkich komentarzy na temat czternastu stacji Drogi Krzyżowej, wypływających z osobistej modlitwy Josemaríi Escrivý.

„Droga Krzyżowa nie jest nabożeństwem smutnym – komentuje we wprowadzeniu Prałat Álvaro del Portillo. Ks. Prałat Escrivá wielokrotnie nauczał, że korzeń chrześcijańskiej radości ma kształt krzyża. I jak Męka Chrystusa była drogą bólu, tak samo jest drogą nadziei i niezawodnego zwycięstwa. To nowe dzieło, wydane już po śmierci prałata Josemaríi Escrivý, podobnie jak poprzednie zostało przygotowane z myślą o pomaganiu w modlitwie i przyczynianiu się — za łaską Bożą— do rozwijania ducha skruchy —bólu z miłości— oraz wdzięczności Panu, który wykupił nas za cenę swojej Krwi”.

Pierwsze wydanie książkowe Drogi Krzyżowej pojawiło się w 1981. Od tej pory wydano ponad 400 tys. egzemplarzy w 19 językach.

W Polsce planowane są obecnie wydania pozostałych dzieł Założyciela Opus Dei w wersji audio.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Panie mój i Boże mój, pod pełnym miłości spojrzeniem naszej Matki przygotowujemy się, by towarzyszyć Ci na drodze boleści, która stała się ceną naszego odkupienia. Pragniemy cierpieć to wszystko, co Ty wycierpiałeś, ofiarować Ci nasze biedne skruszone serca, albowiem Ty, niewinny, masz umrzeć za nas, choć tylko my jesteśmy winni. Maryjo, Matko moja, Panno Bolesna, dopomóż mi przeżyć na nowo te gorzkie godziny, które Syn Twój chciał przecierpieć tu, na ziemi, abyśmy my, uczynieni z garści gliny, mogli żyć In libertatem gloriae filiorum Dei w wolności i chwale dzieci Bożych. Droga Krzyżowa, Wstęp

Płytę można nabyć przez internet na stronie:
Gloria24.pl